Akacja
Nieoczywista w barwie, która odbiega od innych rodzimych gatunków drewna.
Akacja nie bez powodu przyciąga spojrzenia, odznacza się bowiem jaskrawym kolorem, którego odcienie sięgają od miodu do żółci, a także brunatną twardzielą. Dzięki temu stanowi wartościowy kontrapunkt w każdym pomieszczeniu z charakterem.

Buk Biały
Jedno z typowo polskich drzew. Jako gatunek wszechstronny od dawna był wykorzystywany m.in. w produkcji mebli, czy drzwi.
Dzięki regularnej strukturze usłojenia oraz pięknemu wykończeniu deski bukowe cechują się klasyczną, finezyjną stylistyką podkreśloną dodatkowo przez stonowany odcień podłogi.

Buk Twardzielowy
Rodzimy ornament lasów w bardziej zdecydowanej estetycznie odsłonie (głównie z powodu dokładnej ekspozycji wartościowych sęków i przerostów mineralnych).
Z pewnością podkreśli wygląd każdego pomieszczenia, w którym klasyka miesza się z nowoczesnością funkcjonalnego wzornictwa.

Dąb Klasyczny
Charakteryzuje się stonowanym, wykwintnym wyglądem, na który składają się m.in. delikatne podkreślenie występującego biela, umiarkowany rysunek usłojenia, naturalny kolor drewna, czy sporadyczne sęczki . Jest to podłoga dębowa w swojej łagodnej, nieco mniej zwariowanej odmianie, podkreślającej wyjątkowość ponadczasowego gatunku, jakim niewątpliwie jest Dąb.

Dąb Kość Słoniowa
Subtelny odcień podłogi zabarwiony na kolor écru deski z gatunku Dąb Rustykalny są ciekawą propozycją dla osób szukających podłogi z jednej strony bogatej w naturalne cechy drewna, a z drugiej – rozjaśniającej oraz optycznie powiększającej pomieszczenie. Dąb Kość Słoniowa ociepla wnętrza oraz idealnie wpisuje się we wciąż popularny nurt stylu skandynawskiego, który stawia na minimalizm i funkcjonalność.

Dąb Nugat
Nasycony, unikalny, wyrazisty – odcień tego dekoru zwraca uwagę swoją oryginalnością. Stanowi perfekcyjny dodatek do wnętrz z charakterem, które potrzebują nie tylko mocnych, dębowych akcentów, ale także podkreślającej je stonowanej oprawy barwowej.

Dąb Rustykalny
Eksponuje naturalne cechy drewna jak oryginalny rysunek słojów, zróżnicowaną barwę, obecność twardzieli i bielu, sęki czy nawet pęknięcia. Jest to podłoga, która dzięki zastosowaniu mocnych akcentów idealnie wpasowuje się w nowoczesne wzornictwo.

Dąb Wędzony
Poddawany specjalnej obróbce termicznej w celu wydobycia niezwykłych walorów kolorystycznych, a przy tym zachowujący przyjemne i wartościowe cechy naturalnego drewna. Dąb Rustykalny w wędzonej, przyciemnianej wersji powstał z myślą o dopełnieniu pomieszczeń klasą, elegancją i pięknem. Stanowi dowód na to, że dobry styl to styl przełamujący schematy.

Jesion Biały
Uniwersalny pod względem zastosowania oraz niezastąpiony przy dekoracji szykownych wnętrz.
Jesion swą popularność zawdzięcza nie tylko naturalnej trwałości, lecz także atrakcyjnym odcieniom, w których występuje oraz klasycznemu rysunkowi usłojenia (tzw. flader), które go wzbogacają. Wybierając ten gatunek, wybierasz powab i elegancję.

Jesion Twardzielowy
Charakteryzuje się doskonale wyeksponowaną intensywnością usłojenia oraz wyrazistym zestawieniem odcieni, a także kontrastem twardzieli i biela.
Deski wytworzone z tego rodzaju drewna – tak właściwego polskim lasom – są niezawodne, z powodzeniem sprawdzając się w nawet najbardziej wysublimowanym pomieszczeniu.

Mahoń Sapele
Drewno afrykańskie bardzo cenione ze względu na swe właściwości dekoracyjne.
Jego wyróżnikami są stylowy, ciepły odcień oraz niezwykły wśród gatunków drewna rysunek słojów, które mają tendencję do układania się w szerokie proste pasma lub zaokrąglony flader. Użycie mahoniu w wystroju wnętrza jest gwarancją uzyskania niebanalnej, niesztampowej stylizacji.

Orzech Amerykański
Występuje jedynie na środkowym zachodzie oraz północnym wschodzie Stanów Zjednoczonych, a więc jest na swój sposób emblematem amerykańskości.
Wyróżnia się niecodziennie ozdobnym usłojeniem oraz intensywnym, przygaszonym odcieniem, które pasują do każdego designu.

Orzech Europejski
Drewno cenione na rynku ze względu na niejednolity, różnorodny wygląd.
Oparty na nieregularnym, pasmowym rysunku słojów i zróżnicowanym ubarwieniu, słynie także z mnogości zastosowania. Przypomina niekiedy gatunki egzotyczne, choć jest drewnem swojskim, występującym głównie na terenie Europy Wschodniej.

Palisander Eldorado
Południowoamerykański gatunek cechujący się niespotykanym, egzotycznym, nasyconym odcieniem.
Mnogość sposobów użytkowania to kolejny element, dzięki któremu owe drewno zyskało sobie popularność zarówno wśród stolarzy, jak i projektantów wnętrz. Od żółto-czerwonego do odcienia sepii, z pasmami fioletu lub zieleni – Palisander Eldorado jest gatunkiem, którego oryginalność kolorystyczna jest widoczna na pierwszy rzut oka. Całości dopełniają pionowe pasma oraz ciekawy rysunek usłojenia.

Palisander Santos
Najszlachetniejszy z egzotycznych gatunków drewna, zwany również Drzewem Różanym, obok którego nie można przejść obojętnie.
Drewno pozyskiwane w Ameryce Południowej doskonale eksponuje szczególne cechy właściwe tamtejszemu temperamentowi – ostrość i oryginalność rdzawej barwy drewna, a także rysunku usłojenia.
Jest niespotykanym połączeniem, które zwraca uwagę, a przy tym ma wiele zastosowań.

Palisander Santos Modyfikowany
Doskonała i bardziej dostępna alternatywa dla oryginalnego gatunku jakim jest Palisander Santos.
Pozyskiwany jest głównie z drzew rosnących na afrykańskich plantacjach, w krajach takich jak Wybrzeże Kości Słoniowej czy Gwinea. Drewno pozyskiwane z szybkorosnących plantacji jest skrawane na arkusze, które po usunięciu wszelkich niedoskonałości, poddaje się zabarwianiu i klejeniu w bloki. Następnie arkusze układa się w stosy i prasuje. Podczas tego procesu formowany jest wzór, odpowiadający naturalnemu rysunkowi drewna.

Wenge Fryz

Wiąz
Jeden z pierwszych gatunków używanych do produkcji podłóg. Wiąz jest gatunkiem drewna, którego unikalność jest niezaprzeczalna – dzięki naturalnej dekoracyjności idealnie wkomponowuje się w każdy typ wnętrza. Żółte lub białe drewno oraz czekoladowy kolor twardzieli delikatnie rozświetlają pomieszczenia, nadając im elegancji i powabu.

Zebrano Bianco
Oryginalne i ciekawe w formie wizualnej drewno pochodzące z Afryki. Jego walory estetyczne sprawiają, że stanowi doskonałe uzupełnienie każdego pomieszczenia, które chce się wyróżniać. Jasne i ciemne pasy stanowiące dominantę w wyglądzie wyraźnie odnoszą się do ubarwienia zebry, na którego cześć gatunek zyskał swoją nazwę.