Ciekawostki porady!

Ogrzewanie podłogowe

Bambus jest twardym i stabilnym materiałem i ogrzewanie podłogowe nie wpływa negatywnie na taki parkiet. Typ ogrzewania odpowiedni dla podłóg z bambusa: wodny, z temperaturą powierzchni podłogi nieprzekraczającą 27°C. Posadzka musi być odpowiednio wygrzana przed położeniem podłogi. Konieczna jest współpraca instalatora ogrzewania z montażystą podłogi.

Ekologia

Bambus jest najszybciej rosnącą rośliną na świecie - niektóre odmiany rosną w tempie do 1–2 metrów dziennie. Osiąga 90% swojej wysokości w zaledwie 2-3 miesiące. Czyni to z bambusa bardzo szybko odnawialny surowiec, bo rośliny te są niezwykle użyteczne i powszechnie stosowane w wielu rejonach świata, skutecznie zastępując inne, trudniejsze do zdobycia i odnowienia surowce. Dodatkowo bambus jest rośliną, która w porównaniu z drzewami pochłania 5 razy więcej dwutlenku węgla i jednocześnie wytwarza o 35% więcej tlenu.

BAMBUS GREY

Ze względu na piękny szary kolor świetnie pasuje do nowoczesnych wnętrz, surowych ścian, szkła, sztuki współczesnej. Gładkie, jednolite zabarwienie z delikatnym szczotkowaniem nadaje wnętrzu ład i elegancję.

BAMBUS PRASOWANY ANTYCZNY

Ta charakterystyczna podłoga będzie interesującą ozdobą każdego wnętrza. Ciekawa faktura powierzchni z ciemniejszymi smugami nadaje wnętrzom odważny, wyrazisty charakter.

BAMBUS PRASOWANY BIELONY

Przeznaczona dla osób lubiących jasne, rozświetlone wnętrza. Ma piękny, delikatny, pastelowy odcień. Tworzy intrygujące połączenia kolorystyczne z meblami, zasłonami i innymi elementami wnętrz.

BAMBUS PRASOWANY KARBONIZOWANY

Podłoga dla osób praktycznych i lubiących stonowaną elegancję. Ma uniwersalny, neutralny, ale przy tym miły i ciepły odcień. Jej zrównoważony koloryt łatwo adaptuje się do większości wnętrz.

BAMBUS PRASOWANY KARBONIZOWANY CZEKOLADOWY

Piękna dizajnerska podłoga, chętnie proponowana przez projektantów. Ma szerokie spektrum zastosowań – świetnie pasuje zarówno do wnętrz bardzo tradycyjnych, z antykami, jak i tych zdecydowanie nowoczesnych.

BAMBUS PRASOWANY NATURALNY

Jedna z chętniej kupowanych podłóg – cieszy się popularnością ze względu na wytrzymałość oraz łagodną fakturę i naturalny, jasny koloryt. Ożywia i powiększa optycznie każde wnętrze

BAMBUS RETRO DARK

Delikatnie pofałdowana powierzchnia desek stwarza jedyny w swoim rodzaju efekt wizualny, a przy tym ociepla wnętrze, nadaje im oryginalny charakter, zbliża do natury... Podłoga będzie zarówno intrygująco kontrastować z nowoczesnym wnętrzem, jak i świetnie dopełniać wnętrza tradycyjne.

BAMBUS RETRO LIGHT

Delikatnie pofałdowana powierzchnia desek stwarza jedyny w swoim rodzaju efekt wizualny, a przy tym ociepla wnętrze, nadaje im oryginalny charakter, zbliża do natury... Jasne deski świetnie dopełnią wnętrza z klimatem eko czy w stylu rustykalnym.

BAMBUS STONE GREY

Ta wyrafinowana, szara podłoga - heblowana i delikatnie szczotkowana, w kolorze imitującym kamień - idealnie dopełni śmiało zaprojektowane, nowoczesne wnętrza - będzie ich ozdobą, nada indywidualny charakter.